بهترین فرش ماشینی موضوع مورد بحث در مقاله امروز است. فرش‌های ماشینی بافته شده تقاضای زیادی داشته و مزایای متعددی دارند. از یک طرف، آنها بسیار سریعتر از محصولات دستباف تولید می‌شوند و این مورد، تولید آنها را ارزان‌تر می‌کند. از سوی دیگر، آنها امکان اجرای سریع آخرین روندها را فراهم می‌کنند. آخرین روند مد در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری الهام بخش تولید کنندگان است. یک فرش ماشینی به معنای واقعی کلمه در طرح‌ها و نقش‌های دلخواه، بارها و بارها تولید می‌شود. چه در طراحی فرش کلاسیک یا فرش مدرن. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با بهترین فرش ماشینی لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

بهترین فرش ماشینی 1401

خرید بهترین فرش ماشینی ۱۴۰۱

 • بهترین فرش ماشینی چه مارکی است؟
 • ویژگی بهترین فرش ماشینی
 • ویژگی‌های فرش ماشینی
 • بهترین مارک فرش ماشینی ایرانی
 • خرید بهترین فرش ماشینی
 • قیمت بهترین فرش ماشینی
 • بهترین برند فرش ماشینی
 • بهترین برند فرش کاشان
 • خرید فرش کاشان مستقیم از کارخانه

بهترین فرش ماشینی

امروزه تنوع فرش بسیار بالاست، بالاخص در مورد بهترین فرش‌ ماشینی، چرا که امکانات تهیه آنها بی پایان است. شما می‌توانید هر فرشی را با هر ایده و طرح، رنگ و نوع فرش موجود، پیدا و خریداری کنید. در حال حاضر هزاران نوع از آنها در بازار وجود دارد و همیشه با مدل‌های جدید تکمیل می‌شود. در کل این طیف از فرش‌های موجود باید با تقسیم بندی اساسی تشخیص داده شوند. در مجموع دو نوع فرش وجود دارد. فرش دستباف و فرش ماشینی. اگر بخواهیم بهترین فرش ماشینی را انتخاب و خریداری کنیم، در ابتدا باید به کیفیت و بررسی جنس آن بپردازیم. اما قبل از آن بیایید یک مقایسه کلی بین فرش ماشینی و دستباف داشته باشیم، این یک تقسیم بندی اساسی است، زیرا بین فرش‌های ماشینی و دستباف مختلف می‌توان روش‌های مختلفی را بررسی کرد. به عنوان مثال، فرش دستباف را می‌توان با روش‌های زیر بافی تشخیص داد:
دستباف (مثلاً فرش‌های سنتی ایرانی)، دستباف برش دار (مثلاً فرش‌های گبه با تکنیک تیس)، دستباف سوزن‌دار با دست. تفنگ مخصوص ساخت فرش (مثلاً قالیچه هندی با طرح‌های مدرن) و دست‌دوز (مثلاً فرش‌های سوماک از ایران).

بهترین فرش ماشینی 1401

خرید بهترین فرش ماشینی ۱۴۰۱

ویژگی بهترین فرش ماشینی

در حقیقت؛ مهم‌ترین ویژگی بهترین فرش ماشینی این است که از الیاف خوبی برخوردار باشد. کیفیت و مرغوبیت کالا در این نوع فرش‌ها بسیار بالا است. تراکم بالا در این نوع فرش، موجب شده اکثر افراد سال‌ها از این نوع فرش استفاده کنند. فرش ماشینی از زمان ظهور صنعتی شدن غرب در قرن نوزدهم، با فرآیندهای بافندگی ماشینی در انواع مختلف ساخته شده‌اند. چنین فرش‌هایی معمولاً از پشم، ابریشم و پنبه، اغلب با کیفیت بالا ساخته می‌شوند. استانداردهای ساخت نیز ممکن است بالا باشد و به طور مداوم چنین است. اما فرش‌های ماشینی در اجرا و اغلب در طراحی خود مکانیکی هستند و همین عامل موجب ایجاد تنوع بالا در طراحی آن‌ها شده است. از جدیدترین طرح های فرش می توان به فرش پتینه اشاره کرد.

ویژگی‌های فرش ماشینی

بهترین فرش ماشینی از نظر جنس الیاف

موادی که در بهترین فرش ماشینی قرار می‌گیرند به اندازه طرح و طرز کار مهم هستند. آنها به تأثیر کلی فرش کمک زیادی می‌کنند، رنگ، بافت، حس و مهمتر از همه دوام آن. اما اگر بخواهیم به بهترین فرش ماشینی از نظر جنس الیاف اشاره کنیم می‌توان به فرش‌های دست بافت پنبه، پشم و ابریشم و فرش اکریلیک اشاره کرد. فرآیندها و موادی که در ساخت یک فرش با کیفیت انجام می‌شود برای مدت طولانی تا حد زیادی بدون تغییر بوده است. در حالی که فرهنگ‌های مختلف در سراسر جهان سنت‌های مهم فرش‌سازی را توسعه داده‌اند، اما فرهنگ‌های دورتر مانند ترک‌ها و چینی‌ها، در واقع تنوع بسیار کمی در نحوه چیدمان فرش‌ها دارند. به همین ترتیب، تنوع بسیار کمی در نوع موادی که در ساخت فرش استفاده می‌شود وجود دارد.

بهترین فرش ماشینی مال کجاست؟

بهترین فرش ماشینی مربوط به شهر کاشان است. در کاشان از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه برای ساخت فرش استفاده می‌شود. به عنوان مثال، فرش‌های ابریشمی از نظر ظاهری کاملاً با فرش‌هایی که با پنبه یا پشم ساخته می‌شوند تفاوت دارند. فرش‌های ابریشمی دارای درخشندگی جذابی هستند و اغلب دارای نقش‌های بسیار دقیقی هستند. ظرافت نسبی ابریشم نسبت به موادی مانند پشم و پنبه به بافندگان، این امکان را می‌دهد که طراحان، نقوش بسیار دقیقی ایجاد کنند.
در همین حال، رنگ‌هایی که برای رنگ آمیزی بهترین فرش کاشان استفاده می‌شود ممکن است شیمیایی یا گیاهی باشد. یعنی یا مصنوعی یا طبیعی. رنگ‌های طبیعی تنها نوع موجود برای قرن‌ها بودند و روش استفاده مشخصی داشتند. این یک مثال واضح و ملموس از این است که چگونه مواد مورد استفاده در ساخت فرش تأثیر فوق العاده ای بر ظاهر و احساس کلی قطعه تمام شده دارد.

بهترین فرش ماشینی 1401

خرید بهترین فرش ماشینی ۱۴۰۱

خرید بهترین فرش ماشینی

خرید بهترین فرش ماشینی بسیار آسان است. فقط قبل از آن باید از بهترین و معتبرترین مراکز خرید به خرید فرش ماشینی مرغوب اقدام کنید. سعی کنید قبل از خرید از کارشناسان و متخصصان مجرب در این حوزه کمک بخواهید. آن‌ها به دلیل تجربه بالایی که در این حوزه دارند به شما در یک خرید عالی و مطمئن کمک فراوانی می‌کنند.

قیمت بهترین فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی و قیمت بهترین فرش ماشینی بسته به طرح، تراکم، جنس و کیفیت آن متغیر است. سعی کنید در وهله اول قبل از خرید از کارشناسان و افراد باتجربه در این حوزه راهنمایی بخواهید و سپس اقدام به خرید نمایید. از طرفی قبل از خرید باید بدانید که شاید مهم‌ترین راه تشخیص کیفیت فرش از طریق طرح آن نیست، بلکه از طریق مواد و تکنیک مورد استفاده در بافت فرش است. حتی کوچکترین تفاوت در این جنبه‌ها از ساخت فرش می‌تواند تأثیر فوق العاده ای بر دوام و ارزش کلی فرش داشته باشد. فردی که در ارزیابی این ویژگی‌ها آموزش دیده باشد، می‌تواند به چندین نتیجه در مورد فرش فراتر از کیفیت آن، مانند محل پیدایش و قدمت یک قطعه خاص، برسد.

بهترین فرش ماشینی از نظر تراکم و شانه

فرش قیطران طرح سروناز آبی

فرش قیطران طرح سروناز آبی

بهترین فرش ماشینی از نظر تراکم و شانه در مناطق مختلف متغیر است. چیزی که ابتدا در مورد فرش جلب توجه می‌کند، احتمالاً تکنیک مورد استفاده در ساخت و کیفیت مواد آن نیست، بلکه طراحی آن است. دامنه طراحی فرش به قدری گسترده است که در برگرفتن آن تقریباً غیر ممکن است. از طرح‌های بسیار دقیق و پیچیده گرفته تا ظاهری شیک‌تر و مدرن‌تر، واضح است که طرح یک فرش فقط به اندازه تخیل بافنده آن محدود است. بهترین این نوع فرش‌ها یکی :

بهترین فرش ماشینی از نظر جنس و الیاف

بهترین فرش‌ ماشینی آن‌هایی هستند که با کیفیت بالا و مواد اولیه عالی ساخته شده اند. اما از نظر جنس و الیاف باید گفت که می‌توان به فرش‌هایی که دارای پلی پروپیلن، پلی آمید، پشم، پلی استر، ابریشم مصنوعی و… اشاره کرد. همان طور که می‌دانید، اولین فرش‌ها توسط چوپانان قبیله‌ای ساخته شده‌اند که برای محافظت از خود در برابر سرما و باد به لباس‌های سنگین نیاز داشتند و به زودی شروع به استفاده از آن به عنوان پوشش کف کردند. در طول قرن‌ها، فرش‌سازان تکنیک‌هایی را برای بافتن نقش‌های زیبا و شگفت‌انگیز توسعه دادند و فرش‌سازی را به نوعی هنر زیبا تبدیل کردند. امروزه فرش به دو صورت دستی و ماشینی ساخته می‌شود. با این حال، بسیاری از روندها به همان شکل باقی مانده است و حتی استفاده از فرش ماشینی بسیار بیشتر شده است.

فرش ماشینی خوب و استاندارد

فرش ماشینی خوب و استاندارد باید بهترین جنس، الیاف و تراکم را داشته باشد. در اینجا توضیح گام به گام فرش سازی از لحظه به دست آوردن پشم فرآوری نشده آورده شده است:

تبدیل پشم به نخ

پشم محبوب‌ترین ماده برای ساخت فرش است زیرا قوی، نرم، ماندگار و زیبا می‌باشد. هنگامی که پشم فرآوری نشده به کارگاه فرش‌سازی می‌رسد، آن را با دست جدا می‌کنند تا کلوخه‌ها شکسته شده و هرگونه مواد خارجی که ممکن است در آن گیر کرده باشد، جدا شود. سپس به دستگاهی وارد می‌شود که آن را به رشته‌های جداگانه می‌کشد. سپس پایه‌ها به صورت نخ ریسیده می‌شوند.

شستن نخ

سپس، نخ شسته می‌شود تا گرد و غبار و چربی کاملاً از بین برود. این فرآیند شامل فرو بردن آن در حمام مواد شوینده، چند بار فشار دادن آن و سپس شستن آن با آب تمیز برای حذف مواد شوینده است. نخ شسته شده به مدت دو تا سه روز در آفتاب خشک می‌شود. بعد از شستن، بخش رنگ کردن نخ شروع شده و پس از خشک شدن نخ، آن را آماده بافت فرش با بهترین فرش ماشینی می‌کنیم.

فرش طلاکوب

خرید فرش طلاکوب

معیارهای کیفی انتخاب بهترین فرش ماشینی

معیارهای کیفی انتخاب بهترین فرش ماشینی شامل موارد متعددی است:

 • بافت منظم
 • الیاف مقاوم
 • عدم قلاب خوردگی
 • برخورداری از تراکم بالا
 • کیفیت و مرغوبیت بسیار بالا

بهترین فرش ماشینی نی نی سایت

از نظر سایت نی نی سایت بهترین فرش ماشینی، نوعی از آن است که کیفیت و جنس خوبی داشته باشد. طبق نظرات به دست آمده به این نتیجه رسیدیم که فرش کاشان بهترین نوع فرش است. فرش طرح اکسیر ۱۰۰۰ شانه هم ذکر شده است.

خرید فرش کاشان مستقیم از کارخانه

فرآیندتولید بهترین فرش ماشینی با تهیه الیاف پشم، پنبه یا ابریشم آغاز می‌شود. در مورد پشم، باید پس از تراشیدن شسته شود. سپس برای باز کردن الیاف، از دستگاه‌های مخصوصی استفاده می‌شود. پس از پردازش، الیاف پشم، مانند الیاف پنبه و ابریشم، باید به طول‌های بلندتری نخ ریسیده شوند. در نهایت می‌توانید فرش کاشان را از کارخانجات معتبر به صورت مستقیم و بدون واسطه تهیه کنید.

پرسش های متداول

 • قیمت‌های هایپرفرش به روز است؟
  بله، تمامی قیمت محصولات درج شده در سایت هایپرفرش به روز می‌باشد. به صورت اتوماتیک هرروزه قیمت ها آپدیت شده و همچنین تخفیف فوق العاده 10 درصد بر روی تمامی فرش ها اعمال میشود.
 • ارسال رایگان به تمام کشور موجود می باشد؟
  برای رضایت شما عزیزان ارسال به تمامی کشور رایگان بوده و خرسندیم که از این طرح استقبال داشته اید.
 • ضمانت هایپرفرش چقدر است؟
  تمامی فرش های هایپرفرش به مدت 60 ماه دارای ضمانت هستند. اما به علت وجود نخ اکریلیک اطمینان خاطر داشته باشید که چندین و چند سال در منزلتان پهن خواهند بود.
 • اگر فرشی تخفیف نداشت یا موفق به خرید نشدم باید چه کاری انجام دهم؟
  درصورت بروز مشکل از جمله موجود نبودن کالا یا نداشتن تخفیف در محصولات، می توانید با شماره تماس 09392579256 تماس گرفته و مشکلتان را درمیان بگذارید.
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *