لیست قیمت فرش کاشان + قیمت فرش ۱۲ متری

قیمت فرش کاشان

از بهترین و زیباترین فرش ها در دنیا می توان به فرش کاشان اشاره کرد. از قدیم الایام شهر کاشان به شهر فرش مهروف بوده و ید طولانی در این کار دارد. زیبایی طرح، قیمت مناسب و کیفیت بالای اون زبانزد خاص و عام است و جایگاه بالایی در داخل و خارج کشور دارد. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی قیمت فرش کاشان و عوامل موثر بر قیمت فرش، بپردازیم.

قیمت فرش کاشان

لیست قیمت فرش ماشینی کاشان ۱۴۰۰

شانه فرش 12 متری 9 متری 6 متری
قیمت 700 شانه با تراکم 2550 بین 7,400,000 تا 7,900,000 بین 5,600,000 تا 6,080,000 بین 3,700,000 تا 3,950,000
قیمت 1000 شانه با تراکم 3000 8,300,000 6,280,000 4,150,000
قیمت 1200 شانه با تراکم 3600 بین 8,900,000 تا 9,400,000 بین 6,830,000 تا 7,270,000 بین 4,450,000 تا 4,700,000
قیمت 1500 شانه با تراکم 4500 بین 10,600,000 تا 10,900,000 بین 8,190,000 تا 8,360,000 بین 5,300,000 تا 5,450,000

عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی

هر فرش ماشینی بر اساس عواملی چون الیاف استفاده شده، شانه و تراکم، برند و ابعاد فرش قیمت گذاری می شود که امروز باهم مرور این تاثیرات را مرور خواهیم کرد.
اولین عامل موثر بر قیمت فرش کاشان ، الیاف استفاده شده در فرش می باشد. از انواع الیاف می توان به الیاف پشمی، الیاف پلی‌پروپلین، الیاف پلی استرو الیاف اکریلیک اشاره کرد.

۱- الیاف پشمی: الیاف طبیعی که از پشم گوسفندان بدست می آید و گرمای خاصی دارد، بسیار نرم و بادوامند و زود کثیف نمی شوند. اما برای محیط های مرطوب مناسب نیست چرا؟ چون رطوبت را به خود جذب می کند.
الیاف پشمی در حال حاضر در فرش های ماشینی به ندرت استفاده می شود.
۲- الیاف پلی پروپلین: این الیاف نرم و سبک می باشد و در برابر حرارت مقاومت بالایی ندارند و به مرور زمان سفت می شوند و عمر طولانی نمی کنند.
قیمت فرش ۱۲ متری پلی‌پروپلین در حدود ۲,۴۶۰,۰۰۰ تومان می باشد.
۳- الیاف پلی استر: این الیاف شباهت بسیار زیادی به الیاف پلی‌پروپلین دارند ولی کمی براقتر و ضد لک هستند اما به راحتی گرد و غبار را به خود جذب می کنند. همچنین چون خاصیت ارتجاعی ندارند به مرور زمان بر اثر پاخوردن سفت می شوند.
قیمت فرش ۱۲ متری پلی استر: ۳,۳۶۰,۰۰۰ تومان
قیمت فرش ۹ متری پلی استر: ۲,۵۲۰,۰۰۰ تومان
قیمت فرش ۶ متری پلی استر:۱,۶۸۰,۰۰۰ تومان
قیمت فرش ۲۵/۲ * ۵/۱ پلی استر: ۹۴۵,۰۰۰ تومان
۴- الیاف اکریلیک: از بین همه ی فرش های ماشینی، فرش هایی که با الیاف اکریلیک بافته می شود قیمت و کیفیت بالاتری دارد. الیاف اکریلیک از نظر ساختار بسیار شبیه به الیاف طبیعی است. از خصوصیات این نخ می توان به نرمی، سبکی، مقاومت بالا در برابر حرارت و رطوبت، ضد حساسیت ، ضد لک بودن و همچنین بدون پرزدهی بودن اشاره کرد. از آنجایی که متریال الیاف اکریلیک در داخل کشور موجود نمی باشد و جزو اقلام وارداتی است، این الیاف و فرش های بافته شده با آن با قیمت بالاتری نسبت به بقیه فرش ها، تولید و عرضه می شوند.
به طور مثال قیمت یک فرش ۱۲ متری اکریلیک ۷۰۰شانه ۷,۴۰۰,۰۰۰ تومان و قیمت فرش ۱۲ متری اکریلیک ۱۲۰۰ شانه ۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان می باشد.
قیمت فرش های اکریلیک در هر شانه و تراکم متفاوت است. از آنجایی که برای بافت فرش های ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه باید از نخ های ظریف اکریلیک و هایبایک اکریلیک استفاده کرد، قیمت این فرش ها بیشتر از فرش های ۷۰۰ شانه ای می باشند که از الیاف ضخیم اکریلیک بافته می شود.
در متن قیمت فرش کاشان می توانید بدانید که قیمت فرش های ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه اکریلیک بسته به اینکه نخ تهیه شده چطور ظرافت و لطافت داشته باشد و از کدام کشور وارد شده باشد نیز با هم متفاوت است.
۵- نخ هایبالک اکریلیک: از زیر مجموعه های نخ اکریلیک می باشد که با توجه به ویژگی های نخ و فرآیندی که روی آن انجام می شود به فرش های ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه دیدی سه بعدی و نقش برجسته می دهد و باعث می شود زیبایی کار بیشتر به چشم بیننده بیاید.

دومین عامل تاثیرگذار بر قیمت فرش فرش ماشینی کاشان

دومین عامل تاثیرگذار بر قیمت فرش شانه و تراکم می باشد. هرچقدر شانه و تراکم فرش بیشتر باشد قیمت ، ظرافت، کیفیت و لطافت آن کار بالاتر می رود.
فرش های اکریلیک از بهترین نوع فرش های ماشینی هستند که در شانه و تراکم متفاوت بافته می شوند. هرچقدر شانه فرش بیشتر باشد فرش ظرافت بیشتر و هرچقدر تراکم فرش بالاتر باشد فرش منسجم تر و محکمتر است.
نکته: شانه و تراکم چیست؟
شانه :به تعداد گره هایی که در یک متر مربع در عرض فرش بافته می شود می گویند.
تراکم: به تعداد گره هایی که در یک متر مربع در طول فرش بافته می شود می گویند.
برای اطلاعات بیشتر و دقیقتر شانه و تراکم می توانید مطلب شانه و تراکم فرش چیست مراجعه نمایید.

 

قیمت فرش ۷۰۰ شانه اکریلیک کاشان

یکی از پرطرفدارترین نوع فرش ماشینی فرش ۷۰۰ شانه می باشد که معمولاً تراکمی بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ دارد اما معروف ترین و مناسب ترین تراکم برای آن تراکم ۲۵۵۰ می‌باشد. ۷۰۰شانه درجه یک ۸ تا ۱۰ رنگ دارد. در بافت ۷۰۰ شانه از الیاف ضخیم اکریلیک استفاده می‌شود و به خاطر ضخامت بالا، قیمت مناسب، کیفیت خوب و پاخور خوبش که مناسب جاهای پر رفت و آمد است طرفدارهای های زیادی دارد.

قیمت فرش های ۷۰۰ شانه ۱۲ متری بین ۷,۴۰۰,۰۰۰ تا ۷,۹۰۰,۰۰۰
قیمت فرش های ۷۰۰ شانه تک و تست بین ۴,۹۵۰,۰۰۰ تا  ۵,۹۰۰,۰۰۰

برای خرید فرش ۷۰۰ شانه با قیمت های مشاهده شده  کافیست اینجا کلیک کنید.

قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه اکریلیک کاشان

فرش های ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ – برای بافت این فرش ها از نخ های ظریف اکریلیک می‌شود استفاده می شود که باعث شده تا این کارها لطافت و نرمی بیشتری داشته باشند.در کارهای ۱۲۰۰ شانه طرح ها و رنگ های جدیدتر و مدرنتری استفاده می شود و جزئیات طرح دقیق تر به نظر می آید. به طور معمول در حدود ۱۰ سانتیمتر از یک کار ۱۲۰۰ شانه، ۱۲۰ گره بافته میشود که لازمه این کار استفاده از نخ ظریف است در غیر این صورت تناسب کار به هم میریزد و قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه بسته به اینکه نخ کار چقدر ظرافت و کیفیت داشته باشد و از کدام کشور وارد شده باشد با یکدیگر متفاوت است.

قیمت فرش های ۱۲۰۰ شانه ۱۲ متری بین ۸,۹۰۰,۰۰۰ تا ۹,۴۰۰,۰۰۰ تومان است.
قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه تک و تست بین ۵,۶۵۰,۰۰۰ تا ۷,۸۰۰,۰۰۰ تومان است.

برای خرید فرش ۱۲۰۰ شانه با قیمت های مشاهده شده کافیست اینجا کلیک کنید.

قیمت فرشهای ۱۵۰۰ شانه ماشینی کاشان

از بهترین فرش ها با بالاترین تراکم موجود در حال حاضر فرش های ۱۵۰۰ شانه با ۴۵۰۰ می‌باشد. ظرافت و زیبایی این فرش ها مثال‌ زدنی است و شما را به یاد نقاشی های مینیاتوری زیبا با جزئیات بسیار خواهد انداخت. نخ بکار رفته در این کار حتی از نخ های استفاده شده در کار های ۱۲۰۰ شانه نیز بیشتر است و پالت رنگ متنوع و ریزه کارهای دقیق اون باعث میشه کهعاشق طرح و رنگ آن شوید.قابل ذکر است که هرچقدر شانه و تراکم فرش بالاتر باشد فرش ظریف‌تر، ریزبافت تر، نازک تر و توپر تر می شود والبته که قیمت بالاتری هم دارد.

قیمت فرش های ۱۵۰۰ شانه ۱۲ متری بین ۹,۵۰۰,۰۰۰ تا ۱۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان است.
قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه تک و تست بین ۷,۶۵۰,۰۰۰ تا ۸,۸۰۰,۰۰۰ تومان است.

برای خرید فرش ۱۵۰۰ شانه با قیمت های مشاهده شده کافیست اینجا کلیک کنید.

 

انواع ابعاد فرش ماشینی کاشان (فرش اکریلیک)

فرش ها در هر سایز استاندارد و سفارشی بافته می شود. اگر بخواهیم به سایز های استاندارد اشاره کنیم میتوان از سایز ۴*۳ ۱۲ متری، ۲٫۵*۳٫۵ ۹متری ، ۱٫۵*۲٫۲۵ ۴متری اشاره کرد علاوه بر این سایزها سایز، ۱*۱٫۵، ۱*۲، ۱*۳، ۱*۴ که شامل فرش های مناسب راهروها است اشاره کرد. همچنین فرش های گرد در ابعاد ۱*۱، ۱٫۵*۱٫۵، ۲*۲ و پادری ۵۰*۸۰ قابل تولید است.

نحوه قیمت گذاری فرش ماشینی در سایزهای مختلف

قیمت هر فرش ماشینی بر اساس قیمت مترمربع فرش ۱۲ متری همان فرش محاسبه میشود و قیمت هر فرش بسته به شانه و تراکم دیگر متفاوت است.
قیمت یک فرش ۶ متری همیشه یک دوم قیمت یک فرش ۱۲ متری و قیمت یک فرش ۹ متری به علت دورریزی که دارد، معمولاً سه چهارم قیمت یک فرش ۱۲ متری است.

به طور مثال قیمت یک فرش ۱۲ متری ۱۲۰۰ شانه ۸,۹۰۰,۰۰۰
قیمت فرش ۶ متری ۱۲۰۰ شانه با همان طرح و برند ۴,۴۵۰,۰۰۰
قیمت فرش ۹ متری ۱۲۰۰ شانه با همان طرح و برند ۶,۸۳۰,۰۰۰

برای محاسبه دقیق قیمت یک متر مربع فرش به این صورت است که فرش ۱۲ متری ۸,۹۰۰,۰۰۰ را تقسیم به ۱۲ میکنیم که هر متر ۷۴۱,۶۰۰ میشود.
حال برای محاسبه فرش ۹متری قیمت هر متر را در ۹ ضرب می کنیم و به اضافه X می کنیم.
عدد X همان مبلغی است که هرکارخانه برای آن مقدار دور ریزی که در کارهای ۹ متری است و بلا استقاده است در نظر می گیرد که هرکارخانه و برند با هم متفاوت است.

تاثیر برند در قیمت فرش ماشینی

با افزایش کارخانه های تولید فرش و وجود طرح ها و بافت های متفاوت با کیفیت های مختلف بسیاری از تولیدکنندگان برای هر چه بیشتر شناخته شدن محصول خود، با صرف هزینه های گزاف تبلیغات دست به برند سازی زدند که این هزینه ها در قیمت فرش کاشان تاثیرگذار است.
امروزه برای برخی از افراد علاوه بر طرح و قیمت برند فرش نقش مهمی ایفا می کند متاسفانه امروز شاهد وجود فرش های تقلبی بی‌کیفیت در بازار هستیم برای رفع این مشکل می‌توان از فروشگاه های معتبر و فروشگاه هایی با برند شناخته شده استفاده کرد. استفاده از فرش های با کیفیت و برند برای مشتری آرامش و اطمینان بیشتری همراه می‌آورد و خدمات بهتری دریافت می‌کند

برند فرش کاشان

این فرش های زیبا و با کیفیت بافت و تولید شهر کاشان می باشد که در همه جای دنیا به زیبایی طرح و رنگ و کیفیت خوب شناخته شده است. مثل فرش قیطران یا فرشهای شرکت الماس کویر کاشان
این فرش ها دارای گارانتی و شناسنامه هستند که در پشت فرش قرار گرفته است. برای خرید فرش کاشان به راحتی میتوانید دسته بندی مورد نظرتان را از منو اصلی هایپرفرش فروشگاه اینترنتی فرش انتخاب کرده و فرش موردنظرتان را مشاهده و خرید ننمایید.

مقایسه فرش های ماشینی کاشان و مشهد

هر فرش ماشینی با کیفیت بسته به اینکه به وسیله چه دستگاه و با استفاده از چه نخی بافته شده باشد ارزش گذاری میشود هرچه که دستگاه‌های بافنده مدرن تر و مجهز تر باشند کیفیت و عمر کار بیشتری می‌شود و محصول درجه یک عرضه می گردد و این موضوع هیچ ربطی به اینکه فرش تولید شده کدام شهر است ندارد. برخی از فروشنده‌ها از نا آگاهی مشتریان استفاده کرده و فرشهای خود را با شهرهای صاحب نام در این عرصه مثل فرش کاشان و یا فرش مشهد به مشتریان خود معرفی می کنند.